روز حسابدار

اول اینکه امروز (روز حسابدار، ۱۵ آذر) را به تمامی حسابداران من جمله همکاران دپارتمان مالی تبریک عرض می نماییم و امیدواریم همیشه همراه با آرامش پله های ترقی را طی نمایند.

حسابداران یکی از موثرترین نیروهای انسانی هر کسب و کار بشمار می روند. همانطور که مطلع هستید مدیریت مالی در چارت سازمانی مستقیما زیر مجموعه مدیر عامل و هیئت مدیره است و از کلیه سیاست های کلان مجموعه مطلع است تا ضمن بررسی طرح و سیاست ها، آن را با بودجه و شرایط مالی سازمان مطابقت دهد.

بررسی کلیه اسناد مالی و تعهد آور که می تواند از فساد جلوگیری نماید و رسیدگی به تعهدات در زمان های مناسب توسط مجموعه و یا افرادی که با آن مراوده مالی دارید از اصلی ترین فعالیت های روزمره حسابداران است. مرور چک لیست های روزانه، بررسی اسناد و رعایت ماهیت ها جهت ایجاد گزارشات دقیق و گوشزد زنگ خطرهای به موقع به مدیران توانسته است تا این بخش از مجموعه بعنوان کنترل کننده امور در ذهن کل سازمان نقش ببندند.

حسابداری جزء لاینفک کسب و کارها محسوب می شود. حتی کسب و کارهای کوچک هم از این مقوله مستثنی نیستند و حساب و کتاب دارایی ها، هزینه ها و مخارج خود را به صورت سنتی و یا سیستمی مدیریت می نمایند تا در نهایت بتوانند برای سود و زیان خود به نتیجه و گزارشات مد نظر برسند.

داشتن دانش فنی، آشنایی با استانداردهای مالی و قوانین جاری کشور در حوزه های مالی، مالیاتی و بیمه ای از شاخص های انتخاب یک حسابدار به شمار می آید. به روز بودن و آشنایی به قوانین به مجموعه ها کمک می نماید تا از آسیب های احتمالی جلوگیری نموده و رشد مجموعه را همراه با امنیت خاطر همراه داشته باشید.

بررسی فرایندها و بهینه سازی دستورالعمل ها و آیین نامه های اجرایی توسط مدیران مالی و حسابداران ارشد، از ایجاد و تکرار خطا جلوگیری نموده و از اتلاف هزینه های سازمانی خودداری می نماید.

شما هم اگر به این رشته علاقمند هستید می توانید با تحصیل در این رشته هدف خود را برای رسیدن به آن دنبال کنید و یا از مجموعه های آموزشی حسابداری و کارآموزی در شرکت های مرتبط دانش و تجربه خود را در این خصوص غنی ساخته و تجربه کسب نمایید.

دیدگاه شما:

نوشته های مرتبط

۲۰

آبان
توسعه کسب و کار

گلوگاه کسب و کار خود را بشناسید!!!

برخی از مدیران در مجموعه های مختلف، یک سوال تکراری را مطرح می کنند که امروز میخواهیم با هم در مورد این سوال تبادل نظر کنیم. سوال این است: بسیاری از طرح ها و ایده های ناب در مجموعه ما به درستی انجام نمی شوند و خروجی مدنظر را دریافت نمی کنیم!!! هدف گذاری می کنیم اما […]

۱۲

مهر
توسعه کسب و کار

در رابطه با برند چه می دانید؟

برای ثبت برند اول باید ارزش های برند را شناسایی کنیم. بخاطر داشته باشید که برند مانند یک وعده است که طبق این وعده باید مجموعه ای از ارزش ها وجود داشته باشند، دقیقا مانند پی های زیر یک ساختمان! وقتی به شما وعده ای می دهند یعنی یکسری از موارد برای شما اهمیت دارند، در غیر[…]